Przedszkole Nr 15 - Otwock

Przedszkole Nr 15, ul. Majowa 44, 05-402 Otwock

Oferta edukacyjna.

Nasze przedszkole realizuje program wydawnictwa MAC „Nasze Przedszkole” zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego MEN.

Przedszkole proponuje zajęcia dodatkowe, uwzględniające możliwości i zainteresowania dzieci oraz oczekiwania rodziców.

Zajęcia logopedyczne – 2 razy w tygodniu (według potrzeb indywidualnych dzieci)
Działania logopedyczne obejmują: diagnozę logopedyczną (badanie mowy i sprawności narządów artykulacyjnych, badanie słuch fonetycznego, słownictwa i sposobu wypowiedzi) oraz zajęcia z dziećmi mające na celu nauczenie prawidłowego wymawiania głosek, w tym: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia artykulacyjne, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia kształtujące prawidłową wymowę, reedukację zaburzenia, ćwiczenia stymulujące rozwój mowy.

Zajęcia katechetyczne - 1 raz w tygodniu (na pisemną prośbę rodziców).

Uatrakcyjniamy dzieciom pobyt poprzez organizowanie wycieczek, teatrzyków, uroczystości okolicznościowych tj.: „Pasowanie na przedszkolaka”, „Spotkanie z Mikołajem”, „Bal przebierańców”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Dziecka”, „Dzień Mamy i Taty” i imprez plenerowych np.: „Festyn rodzinny”.